Jump to content
20% RABATT PÅ ALLT - SHOP.SOLDF.COM

GrkGB

Soldater
  • Posts

    6
  • Joined

  • Last visited

About GrkGB

  • Birthday 1987-08-24

Contact Methods

  • Website URL
    http://

Profile Information

  • Placering
    Trelleborg
  • Intressen
    Mina intresse är Försvarsutbildarna, försvaret, innebandy, polare samt uteliv/party!

Previous Fields

  • Grundutbildad inom
    Rycker in snart.
  • Utlandstjänst
    Nej
  • Placering/Tjänst
    Art/Grk/Rek
  • Övrig militär verksamhet
    Är mycket aktiv inom Hv/FBU. Är på sista kurssteget då som kallas LK2. Har varit trogen Hv/FBU:are i snart 4 år och har genmomfört diverse kurser runt om i landet.

GrkGB's Achievements

Nyinryckt

Nyinryckt (2/18)

0

Reputation

  1. 1 st nattkikare. Hvs nattkikare. (Vi hade snabb förflyttning för instruktörerna hade kommit på var vi låg så glömde jag sätta på skyddet på den så sprang jag och trilla på en väg. Så gick den typ i 2 delar.) 1 st 20 tält. (Tur var att jag var ensam i tältet, dom andra ute. Det var nån som vara inte så bra på att tände eld på kabinen inne i tältet så hade han/hon lagt till T-röd i kabinen så när jag tände på så tog elden i, i toppen av tältet. Men vi lyckades släcka det när det var halva tältet kvar.) 2 st ensamma vargen. (Vet inte hur jag lyckades :P) 2-3 st magasin till ak4b. (Under skolskjutning.) 1 st kompass, inte så vikitgt. (under övning. Krossa den) 1 st yxa. (Lätt hänt när man står och hugger ved) Det är nog det jag har haft sönder förtillfälligt. :P
  2. Hehe, håller med där vad Maul sa. ;)
  3. Jag har nog en från min fänrik! Va fan?! Springer du i cirklar påg? Jahapp, okej. Men försök inte och springa in i ett träd bara.
  4. Ja jo, det kan jag hålla med om. :P
  5. Hahaha. Hur lyckas man?
  6. Halloj! Jag har med en polare som ska dit som art eller nått i den stilen var det. Jätte trevlig kille. Själv så rycker jag inte in där förrens 2008 som GrkGB.
×
×
  • Create New...