Lite shockad blir man av att budskapet förs ut på så himla olika sätt beroende på vilket land det handlar om. Trodde faktiskt inte att det var sån skillnad..
Har hört liknande rykten, men precis som du säger så skulle det ju ta x 20-tal år innan förändringen skulle märkas mer omfattande. Synd att man inte kan få en liten sneak-peak på vad som egentligen planeras. .
Har liknande "problem" att se fram emot snart. Hittade dock bra med information på forsakringskassan.se. Dom har många exempel med så jag är säker på att du kommer finna det du söker där.
Fy, om det är såhär nu hur kommer det då inte att se ut om 5år. Typiskt är det att allt tycks förvärras just när jag ska mönstra.. Men det måste ju bli dåligt för att kunna bli bättre. (Eller nått..)