Jump to content

misilias

Nivå 9
  • Posts

    60
  • Joined

  • Last visited

Contact Methods

  • Website URL
    http://www.fredrikericsson.com/

Profile Information

  • Kön
    Man
  • Intressen
    Vandra runt naken i lägenheten i mina röda gummi stövlar.

Previous Fields

  • Grundutbildad inom
    Infanteriet/mek
  • Utlandstjänst
    Ja
  • Detaljer Grundutbildning
    Ägare av lodjuret
  • Placering/Tjänst
    Anonymt
  • Övrig militär verksamhet
    Lite här å lite där! Merit: har fått äran att vara stf plutC åt Kingecho!

misilias's Achievements

Menig 2

Menig 2 (5/18)

0

Reputation

  1. Oj! Hyfsat med vakanser! Vad är det som sker?!
  2. FM kanske borde tänka på det berömda uttrycket? 13 bokstäver!
  3. Det lät ju inte så king! Kanske man måste bli civil?!
  4. Med din attityd SemperMetamContingimus så tar jag hellre med MORSAN än dig!
  5. 4. Stå still å håll käften
  6. Kingecho1! Självklart! Hur mycket jag än värmer och skrapar så blir man inte av med de gröna kläderna från kroppen (en storbystad brunett kanske kan hjälpa mig)!
  7. Taktisk? Specialist? Reservare? Spec!
  8. Vilken inriktning sökte du? Markstrid ROCKAR!
  9. Gammal kanske man är men fysiken är som en elitidrottare i 25 års åldern! Allt går fint än så länge men sista ordet från FM är inte sagt (är en bit över 30).
  10. misilias

    IA06

    Är less på skolan det kan jag erkänna! Men klart abstinensen börjar komma nu då man varit hemma över ett helt år. Men IA06 står jag nog över. Öva OBO i 20 veckor....nja? Själv sökte jag inte (var lite less efter siste sol å bad resan) IA06, tänkte att någon anna skulle få chansen att uppfinna hjulet. Så jag hoppas att man kan följa utvecklingen på denna sida?! På tal om OBO, så skall jag troligtvis lära ut det i 10 månader
  11. misilias

    IA06

    Erkänn att du är lite sugen?! Bränn skolböckerna och kliv in i den bekymmer fria världen!
  12. misilias

    IA06

    Ett dussin spriter!
  13. Fall från LA03 borde ju trilla in vilken dag som helst. Snackade med läkaren på LG för tre veckor sedan, då hade han inte hört något men han sa att det börjar bli dax för de första fallen.
  14. Kan tänka mig att det är för att inte behöva skicka hem folk från missions omr. för att träffa en tandläkare, sen brukar FM betala undersökningen och ev lagningar som du gör före inryck till en viss summa.
  15. Regnperiod eller torrperiod, är som pest eller kolera, blöt av regn eller av svett. vart skall man hitta svalka när det är 35 grader i skuggan under torrperioden?!
×
×
  • Create New...