Jump to content

Crillifish

Soldater
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Crillifish

  1. Skönt att höra att man kan byta. Helst skulle man vilja testa på allt, men det är ju lite svårt, haha. Får tänka ett tag, ska genomgå ögonoperationen först. Tack för svar!
  2. Tack så mycket för ditt svar! Finns det någon passande inriktning att skjuta med gevär ifrån båt tillexempel? Såg på någon film ifrån försvarsmakten när det låg någon som prickskytt på en större båt. Förlåt mig att jag inte är så kunnig.
  3. Hejsan, ska presentera mig lite grann. Heter Christoffer och är 20 år gammal. Har gått en jakt-utbildning på gymnasiet, och har jakt, vapen och skytte som största intresse. Jag är van med att gå långt, bära tungt etc, tränat Judo i 5 år och MMA ett tag. Så att fysiskt inte ska vara något problem då jag tänkt göra GMU, och gärna fortsätta. Det som hindrat mig har varit min syn, då jag hela tiden fått höra hur viktigt det är med synen. Nu har jag sparat ihop till en ögonlaseroperation så jag ska kunna ha fler val. Men nu är frågan vilken inriktning man ska välja? Jag är mest intresserad utav att ha med fordon att göra, inte mekaniker men gärna vara på något. Jag är även intresserad utav långhållsskytte, och skulle vara underbart om man kan kombinera dessa, och då är min fråga vad det kan finnas för inriktningar som skulle passa mig?
×
×
  • Create New...