Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'lariam'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Kasern - Militära Forum
    • Luckan -Allmänt militärt forum
    • Filmsalen - militär media
    • Pliktverket - mönstring, inryck och utbildning
    • Hemvärnet och Frivilliga försvarsorganisationer
    • Internationella insatser - Utlandstjänst
  • Materielverket - Vapen, Materiel, Fordon och Utrustning
    • Vapenkassunen
    • Materielplatsen
    • SJÖ-farkoster
    • MARK-fordon
    • LUFT-farkoster
  • Soldathemmet - Icke militära Forum
    • Markan (off topic)
    • Dagrummet
    • Teknikenheten
    • Hinderbanan
  • Försvarsdepartementet
    • FM AKTUELLT / Förändringar / Försvarsbeslut
    • Krig och Konflikter Idag
    • Krigsarkivet
  • SoldFs Garnison
    • SoldF.com Forum
    • SoldF.com - informationssidan
  • Besök och gästforum
    • Öppet hus - Gästforum
    • Signalcenter - Nyheter från Försvarsmakten

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


MSN


Website URL


Skype


Placering


Intressen


*Namn


Detaljer Grundutbildning


Övrig militär verksamhet

Found 1 result

  1. Jag har tagit Lariam vid två tidigare tillfällen och då endast upplevt sådant som man kan leva med, som lättare besvär med sömn och enstaka konstiga drömmar. Uppfattningen som varit är att om man tagit det en gång och det funkar så funkar det igen, jag är inte så säker på det längre Under senaste svängen i rikets tjänst, så upplevde jag ett ökat antal och kraftigare biverkningar än tidigare. De klassiska udda och obehagliga drömmarna var fler och värre än tidigare, så var även insomningsproblemen. nya problem som uppstod var bla. "myrkrypningar" i benen, som inte gjorde insomnningen lätta
×
×
  • Create New...