Har blivit erbjuden en kontraktsanställning efter muck. Anställning innebär att jag ska ingå i strf90 besättning och verka som "utbildningsmateriel" åt MSS.
Har några frågor angående detta. Är det någon som vet vad lönen ligger på? Har man rätt till full reseersättning dvs om man dagpendlar varje dag? Samt hur upplägget brukar se ut, mycket fält motsvarnade.
Tacksam för alla svar.
/Nahoj
The Swede
Jan 11 2004, 12:58
Kommer du att gå på vpl-förmåner eller kommer du att vara anställd med lön? Har du vpl-förmåner är det precis som nu vad gäller resor etc. men om du är anställd med lön så är det som vilket jobb som helst.
Dina övriga frågor är det väl bäst att du tar med ditt befäl, dom borde ha koll på det.
The Swede
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.