QUOTE (IIHF @ Feb 12 2006, 13:19 )

Fyfan vad bra!
Nu får det banen mig bli att poppa lite popcorn och sätta på Pulp Fiction!

Jules!
Larsleo
Feb 12 2006, 17:41
Håll käften, ungjävel. Den här tråden är K-MÄRKT!!!
ehmm höll på citera ett inlägg på ett annat forum
Yossarian
Feb 12 2006, 18:28
Land: Norge
Ehhh... Fråga inte.
skytten
Feb 12 2006, 21:36
Caprice
Feb 12 2006, 21:38
QUOTE (APC-mannen @ Feb 11 2006, 19:11 )

QUOTE (Caprice @ Feb 11 2006, 15:48 )

8087334512
Har ingen aning vad det är?!
Säkert något bra.

Ditt VISA-kortsnummer kanske...

He he, du skulle må då :P
Nej , VISA-kortet har nr:xxxxxxxxxx
;)
twintip
Feb 12 2006, 22:31
[ctrl+v]vore rätt om man efter skolstart slängde ut en elev i månaden hela ettan, tills 35-40% av klassen är borta. för att solla fram eliten![/ctrl+v]
Obbelix
Feb 13 2006, 00:07
Nestor
Feb 13 2006, 00:15
½næsè…°Oĕ£}]ū‡èv¹ç‚Î`^>Ē¥Đ—¾[«@ÙtËW…eгçxĀ’Ě§¾JĀ—ÑjlLÞqĩEë}祧>Ð]ßt?<
krypteringsgrejs...
twintip
Feb 13 2006, 01:52
DC250V_FUBW Xerox DC250 print/copy,DADF,HCF,Pro Fin
DC250V_U Xerox DC250 Copier 4 Tray DADF
097S03305 Xerox Professional Finisher 240/250
097S03304 Xerox High Capacity Feeder 240/250
097N01478 Xerox EFI Bustled Controller
sotilas
Feb 13 2006, 12:20
mitä helvettiä sinä teet? ;)
Bappelsinmannen
Feb 13 2006, 12:34
ArreliuS
Feb 13 2006, 14:34
DU ÄR VÄRDEFULL. Snart är det alla hjärtansnsdag skicka detta medelandet till minst tio stycken du bryr dig om. Skicka det även till mig om du tycker att jag är VÄRDEFULL. Om du gör de inom 20 minuter kommer något Bra hända dig på alla hjärtans dag tro de eller ej. Men det är sant. Gör du det inte händer de något dåligt..
polare som skicka en sak... hoppas detta räknas för då ligger jag VÄLDIGT bra till
APC-mannen
Feb 13 2006, 19:49
The O.C. - Season 3 - Episode 15
Lerede
Feb 13 2006, 19:53
njae, det är ingen höjdare.... förkyld och feber
twintip
Feb 13 2006, 20:10
cool_alban_XXXX@hotmail.com
fick censurera det sista
Pansardvärg
Feb 13 2006, 20:11
Ronin Gear Bali Trainer
mkn04007
Feb 13 2006, 22:55
Andrén m fl, sid 37-41: Kapitalbehov i industriföretag.
Persson-Nilsson, kap 9: Kalkylering med hänsyn till skatt.
Prenkert, sid 79-85, ”Upplysningsmodell”.
Dim Dal As New rhdfDAL.DataAccess
lite vb.Net där ja ;)
073-958xxxx
mobilnummer hittat efter lite detektivarbete å min väns vägnar.
" De har lagt alla strv samt MLRS i malpåse. Skall troligen upp för försäljning. Olika vägar testas men troligt att det kommer bli en luftburen bataljon istället."
Spridning av info inför konferensresa
Steken
Feb 13 2006, 23:37
[ctrl+v] rastlös som en profet [ctrl+v]
Har inte den blekaste var det där kom ifrån.
"Om du gör rätt så funkar det mycket bättre."
Tur att jag klippte bort det där
innan jag skickade svaret till användaren...
En professor i filosofi stod framför sin klass och hade några föremål framför sig. När lektionen började plockade han tyst upp en stor tom glasburk och började fylla den med stenar. Han frågade sedan studenterna om burken var full?
– De var överens om att så var fallet.
Då tog professorn fram ett skrin med småsten och hällde dom i burken. Han skakade burken lätt. Småstenarna rullade naturligtvis ner mellan de större stenarna. Han frågade sedan studenterna igen om burken var full? – Litet generade och skrattande höll studenterna med om att NU var den i alla fall full.
Professorn plockade nu upp ytterligare ett skrin, denna gång med sand och hällde sanden i burken. Sanden fyllde naturligtvis upp allt tomt utrymme mellan stenarna …
Nu, sa professorn, vill jag att ni ser detta som era liv. Stenar är viktiga saker – din familj, din hälsa, dina vänner – saker som om allting annat var borta skulle fylla ditt liv. Småstenar är de andra sakerna som du gillar – ditt arbete, ditt hus, din bil. Sand är allting annat – små saker.
Om du placerar sanden i burken först finns där inget utrymme för småsten och stenar. Samma gäller ditt liv. Om du spenderar all din tid och energi på små saker, kommer du aldrig att ha rum för saker som är viktiga för dig. - Prioritera saker som är viktiga för din lycka.
Lek med dina barn
Gå på läkarkontrollen
Älska din nästa !
Du hinner alltid gå till jobbet
- städa huset och gå ut med soporna
Ta hand om stenarna först – saker som betyder något. Prioritera – resten är bara sand !!!
Men en student tog burken, som de kommit överens om var full, och hällde i ett glas öl. Ölet fyllde naturligtvis kvarvarande utrymme i burken – som nu var helt full !!!
Vilket bevisar
… att oavsett hur fullt ditt liv än är, finns där alltid rum för en öl !
målobs
Feb 18 2006, 02:48
You cannot have a Video Conversation and send your webcam at the same time.
aicaramba
Feb 19 2006, 01:53
Defender
Feb 20 2006, 21:02
Christer
Feb 20 2006, 22:52
GranSSon
Feb 20 2006, 22:55
[translated from German]
<MuschiExpress> kater are you there?
<KoolerKater> yeah
<MuschiExpress> What kind of spaz are you?
<KoolerKater> what's up?
<MuschiExpress> You were supposed to burn my holiday videos on DVD for my wife
<MuschiExpress> NOT your porn collection ffs
<KoolerKater> omg wait a minute... you said you wanted the holiday stuff and that porn
<MuschiExpress> Yes, but on TWO, in numbers, 2, you understand, TWO DVDs!!!
<KoolerKater> ...
Fk Satan
Feb 20 2006, 22:56
CODE
SELECT serielevel, COUNT(DISTINCT(playerID))
FROM playersall
WHERE seson=28
GROUP BY 1
ORDER BY 1
twintip
Feb 21 2006, 18:17
b
À l’étranger, la cuisine Française la plus connue est « l’haute cuisine », mais la plupart des Français ne la mangent pas, bien sûr. En France, on dîne très longtemps, et très tard, en comparaison avec la Suède, et il semble qu’on apporte plus de temps à la cuisine que les Suédois. Malheureusement, la mode Française est remplacée de plus en plus d’une culture de « fast food », ainsi que la Suède.
JohanB
Feb 21 2006, 20:17
...... inget !
Nestor
Feb 21 2006, 23:48
17 och 18 §§ behandlar underhållsansvaret. Den som äger en vattenanläggning är skyldig att underhålla denna så att skada ej uppkommer för allmänna eller enskilda intressen. Den som äger en dammanläggning är dessutom ansvarig för skador som uppkommer vid ett eventuellt dammhaveri. Detta gäller även om det ej är dammhållaren som vållat skadan förutom om skadan uppkommit vid en krigssituation.
19-22 §§ Behandlar de fall då en vattenanläggning ska rivas. Normalt sett behövs alltid tillstånd för rivning. Detta tillstånd skall också beviljas om det inte är så att miljödomstolen meddelat ett förordnande om att rivning ej får ske då det kan skada enskilda och allmänna intressen.
Den sista paragrafen i det 11 kapitlet listar vilka verksamheter som tillstånd skall lämnas för om inget annat följer av 2:9 MB. Tillstånd skall lämnas för:
• vattenverksamhet som vid prövning av annan verksamhet enligt 17 kap. 1 eller 3 § har angetts som ett villkor för verksamhetens utövande,
• anläggande av broar och annan vattenverksamhet för väg, järnväg, tunnelbana eller spårväg vars anläggande har prövats i särskild ordning,
• anläggande av rörledningar i vatten som koncession har meddelats för enligt lagen om vissa rörledningar,
• verksamhet som bearbetningskoncession har meddelats för enligt lagen om vissa torvfyndigheter,
• anläggande av naturgasledningar i vatten som koncession har meddelats för enligt naturgaslagen
Koovee
Feb 22 2006, 12:39
pliktverket@pliktverket.se
Mailade dem för att få en kopia på mina vitsord....
DÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
Lurifix
Feb 23 2006, 22:39
Puma King Exec
Nestor
Feb 24 2006, 00:05
Yes, the Battle of Fate is about to unleash. The Eldars High Council must summon the Unholy Army of the slain ones."
Now talking in #utrustning.se
* Topic is '(batsman) Är inte vansinnet ett plus? Enda sinnet jag har kvar ju! Vad trodde du jag skulle ha paracoden till? knyta nya sinnet! 16/02-06 '
* Set by SgToll on Sat Feb 18 17:11:16
"mmm, kan du ju hälsa din farsas fula ansikte.."
Kanske borde ha lite vettigare konversationer med mina "vänner", hehehe..
bad_name
Feb 26 2006, 14:39
Darkthrone_-_The_Cult_Is_Alive-2006-ViC
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please
click here.