Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNN!!!!!!!!!
SoldF.com Forum > Soldathemmet - Icke militära Forum, C Ing > Markan (off topic)
Sudden
FANS JÄVLA H-EEE!!!!!!!!
Vilket jävla skitmål.......aaaaahhhhh!!!
In med Zlatan i halvlek så skulle vi vunnit.
AAAAAAAAAHHHHHH!!!
FAN FAN FAN!!!!!!!!!!
HvPrsk
Pinsamt, illa, trisst...*sucka*
Fu Gson
det är alltid skitmål som avgör......

men man får vara nöjd med pöjkarnas insats endå.

Synd bara på A. Svenssons skott i ribban  *uuu*
PHP
Ja, det gick åt H-E...
Om bara Zlatan hade passat och inte försökt sig på skott själv. Om bara Svenssons skott hade gått en aning längre till vänster. Om bara... :(
Holmlund K4 97/98
Bra kämpat. Synd att grabbarna inte nådde hela vägen fram :(
Lindman
4 år kvar till nästa! Tyskland here we come!
The Swede
Va skönt.
Nu slipper man oroa sig för att soldaterna vill se på en VM-final istället för att ha utbildning. biggrin.gif

The Swede
"Ironisk"
86-1020721502
Även om jag svor förbannelser över vissa spelare (i senegal) direkt efter slutsignalen tycker jag ändå att vi måste ta med oss det positiva i att baloo o mowgli äntligen hittat en bra första uppställning, samt att vi bevisligen har en bra bänk oxå!
Ett G+ betyg på hela turneringen och en rätt stolt känsla en då! Det tar vi med oss, wow! ;)
Predator
Tur att man har Fifa fotbolls-VM till X-box så att man kan bättra på svenskarnas dåliga insats.

Precis efter svenska ledningsmålet skrek jag att de skulle fortsätta spela samma offensiva anfallsspel som de gjort dittils för att punktera matchen med att sätta dit en boll till. Men vad gör de? Jo, naturligtvis backar de hem och börjar feglira och priset av det fick de betala dyrt för. Det som gör att man blir extra förbannad är att svenskarna hade potential att gå riktigt långt i turneringen för när svenskarna verkligen ville spela så kunde de slå vilket lag som helst. Sedan var ju vägen fram till semi väldigt snällt utsakad med åttondel mot Senegal och kvartsfinal mot antingen Turkiet eller Japan. Tycker därför att VM-insasten för svenk del får ses som ett klart misslyckande.
Doggydriver
Fegliret var ju inte avsiktligt efter vad jag förstod, utan en effekt av att Sverige fick spela med en man kort i fem minuter, och sen inte kom tillbaka. FM får ta över senegal, göra til en svensk lydstat, och skicka det svenska laget tillbaka igen, allt innan kvarten  p')
Tompa
Va fan har Magnus Svensson på en fotbollsplan att göra han eju såååååå dålig nä jag tycker vi ska spela med 3 på topp Henke , Zlatan , och Andersson alltså en 4-3-3 uppställning! aja undra vilka man ska heja på nu då!

//Tompa :shaun
Magnus
Kommer väl få gå i landsflykt efter det här, men jag låg och sov under matchen. Såg bara förlängningen med ett öga. Spännande dock.
#snowman#
Mitt förslag är att vi helt sonika intar Senegal och lägger ner landet.

Kan aldrig vara rättvist att det ska vara på det här viset...


Heja Sverige!
:sneaky2
Lillan
Hrmm... det är synd och skam...
Kan själv tala om att jag fick reda på det ute i Strängnäs, sittandes och intagandes en måltid...

Jag säger bara en sak... Sverige vinner ändå, i mig... smile.gif
Därför är jag inte sur... Besviken möjligt, men inte sur...

// Lillan

Nästa gång tar vi de...

Sååå..menade självfallet nästa år *suck* pojkar kan inte tänka...
Calle no1
QUOTE (Lillan @ Juni 17 2002,14:38)
Nästa år tar vi de...

VM går av stapeln var fjärde år...
Nästa grej är EM-kvalet.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.